«Σεφτέ» με νίκη για την ομάδα από τον Νομό Καβάλας!

Με εντυπωσιακό τρόπο εισήλθε στη νέα αγωνιστική περίοδο ο Α.Σ. Παγγαίου, δείχνοντας πως μπορεί, φέτος, να διαγράψει θετική ρότα σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο. Η ομάδα από την περιοχή της Νικήσιανής Καβάλας κέρδισε, προ ημερών, με σκορ 3-2 την Ένωση Παγγαϊκού Δρυάδας στα πλαίσια της α’ φάσης του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ Καβάλας, η οποία μετέχει στον… μαραθώνιο της Α’ τοπικής κατηγορίας. Συνεπώς, η ομάδα του κόουτς, Μπάμπη Προβατίδη, έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στη β' φάση της εν λόγω διοργάνωσης, με συνέπεια να ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία. Κάτι το οποίο είναι ολοφάνερο, μέσα από την ακόλουθη ανακοίνωση, η οποία έχει αναρτηθεί μέσω της σελίδας του Α.Σ Παγγαίου στο «facebook».

«Η ομάδα μας στην σημερινή αναμέτρηση για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του κυπέλλου επικράτησε με σκορ 3-2 της Ένωσης Παγγαιϊκού Δρυάδος. Η ομάδα μας προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Νίκου Κεχαγιά, όμως πριν βγει το ημίχρονο το ματς γύρισε και βρισκόμασταν πίσω στο σκορ με 1-2. Στα τελευταία 15 λεπτά του παιχνιδιού η ομάδα μας βρήκε 2 γκολ και πήρε τους 3 βαθμούς. Το γκολ της ισοφάρισης για την ομάδα μας πέτυχε ο Γιάννης Σαουλίδης έπειτα από ασίστ του Βασίλη Δούρτμε και το γκολ της ανατροπής πέτυχε ο Σάκης Πετρόπουλος από ασίστ του Γιάννη Σαουλίδη.