Ο Βρασίδας Νέας Περάμου στην επόμενη φάση της Ε.Π.Σ. Καβάλας!

Ο Βρασίδας Νέας Περάμου είναι ο μεγάλος νικητής της πρώτης επίσημης αναμέτρησης για τον θεσμό του Κυπέλλου της Α’ Ε.Π.Σ. Καβάλας, την αγωνιστική περίοδο 2020-2021! Η ομάδα από την πανέμορφη πόλη της Ανατολικής Μακεδονίας, επικράτησε, το Σάββατο το μεσημέρι, της Δόξας Αμυγδαλεώνα, εκτός έδρας, στη διαδικασία των πέναλτι (κανονικός αγώνας 0-0, παράταση 1-1), με συνέπεια να έχει ήδη, προκριθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Αναλυτικά, το περιεχόμενο του Δελτίου Τύπου, το οποίο έχουν εκδόσει τα στελέχη του σωματείου, σχετικά με το συγκεκριμένο γεγονός.
«Το ματς κυπέλλου στον Αμυγδαλεώνα έληξε με νίκη της ομάδας μας στα πέναλτι.!!!Κανονική διάρκεια 0-0,παράταση 1-1,δύο δοκάρια υπέρ της ομάδας μας και πολύ ψυχή και χαρακτήρα από μικρούς και μεγάλους! Το γκολ της ομάδας μας ο Γαβριλος ο Αποστολίδης.........μπράβο παλικάρια....συνεχίζουμε.....