Το «gipedo.eu» αναφέρεται στις εξελίξεις στον Βρασίδα Νέας Περάμου!

Μια σκληρή δοκιμασία, ένα ματς με ξεχωριστή ιστορία, μια μεγάλη πρόκληση για να φανερώσει η ομάδα την ανοδική της πορεία… Ο ιστορικός, Βρασίδας Νέας Περάμου, ο οποίος διάβηκε, κάποτε, το κατώφλι της Γ’ Εθνικής προετοιμάζεται, αυτό τον καιρό, πυρετωδώς, για τη διεξαγωγή της πιο δύσκολης αναμέτρησης στην κατηγορία αυτή με έπαθλο μια θέση στον «ήλιο» της αθλητικής του καταξίωσης…

Ύστερα από την ολοκλήρωση μιας τετράδας επίσημων αναμετρήσεων, στις οποίες το ιστορικό σωματείο κέρδισε, συνολικά, πέντε (5) πόντους και αναρριχήθηκε στην 11η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, η ομάδα του κ. Τερζανίδη, θα διασταυρώσει τα «ξίφη» της με τον Μ.Α. Ορφανίου σ’ ένα ματς με ιδιαίτερη μορφή…

Οι γηπεδούχοι θα κληθούν να υπερασπιστούν, επάξια, τη δική τους τιμή απέναντι στην επίδοξη Πρωταθλήτρια της κατηγορίας αυτής με «φόντο», φυσικά, την παραμονή… Έναν στόχο, ο οποίος είναι αρκετά πιθανό να υλοποιηθεί με δεδομένη τη, μέχρι τώρα, συγκομιδή βαθμών από τον Βρασίδα Νέας Περάμου, κάτι το οποίο φανερώνεται μέσα από την ακόλουθη ανακοίνωση.

Διπλή ισοπαλία, «ντόρτια» και ήττα!

«Ισόπαλο 0-0 έληξε το χθεσινό ματς της ομάδας μας με τον Αστέρα Φωλιάς! Ευκαιρίες χαμένες κ από τις 2 πλευρές και από ένα δοκάρι,μοιρασμένο το ματς, κρατάμε τον ενα βαθμό και συνεχίζουμε δυνατά με δύο συνεχόμενα εντός έδρας ματς απέναντι στους πρωτοπόρους της Α' κατηγορίας Μ.Α. Ορφανιου και Βύρωνα Καβάλας

Το σκορ στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ Καβάλας (0-0) στο τελευταίο ματς της χρονιάς!Εμφανώς καλύτεροι από τον αντίπαλο και στα δύο ημίχρονα είχαμε τις ευκαιρίες να σκοράρουμε αλλά δυστυχώς δεν συνέβη!Στο πρώτο ημίχρονο μάλιστα είχαμε και δοκάρι με τον Χρήστο Σασσο!Το επόμενο ματς και τελευταίο για τον Α' γύρο τη νέα χρονιά (4/1) στη γειτονική Φωλιά!

Πολύ καλή εμφάνιση και εκτός έδρας νίκη στο Χαλκερο για τον ΒΡΑΣΙΔΑ μας!4-0 υπέρ της ομάδας μας το σκορ και χατ τρικ για τον Χρήστο Σασσο!Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Μάνος Σιδηρόπουλος με υποδειγματικό πλασέ κ συνέχισε με 3 γκολ στο δεύτερο ο Χρ.Σασσος! Συνεχίζουμε την επόμενη Κυριακή εντός έδρας εναντίον της ΑΕΚ !

Ήττα μετά από 3 αγωνιστικες για την ομάδα μας απέναντι στον Φρίξο Πλατανοτοπου!Το γκολ των φιλοξενούμενων σημειώθηκε στο 75ο λεπτό μετά από λάθος της άμυνας!».