Το «gipedo.eu» αναφέρεται στη μεγαλειώδη νίκη της ομάδας!

Έτοιμος, δυναμικός, ελκυστικός, μα πάνω απ’ όλα ουσιαστικός ήταν ο Βρασίδας, την Κυριακή, προκαλώντας με την παρουσία του νέα δεδομένα στη διοργάνωση… Η ομάδα, η οποία καθοδηγήθηκε στην αρχή της σεζόν από τον Κώστα Αρβανίτη, εν συνεχεία από τον Χρήστο Τερμεντζή και στο πρόσφατο ματς από τον Πρόεδρο του, Πέτρο Τραγαντζόπουλο, κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 1-0 της Αναγέννησης Λιμεναρίων, εντός έδρας, πετυχαίνοντας τον στόχο του. Η ιστορική ομάδα βρίσκεται, πλέον, στη 12η θέση από τη 14η στην οποία είχε καθηλωθεί από την αρχή της σεζόν, ελπίζοντας, πλέον, βάσιμα, στην σωτηρία του! Το γκολ των γηπεδούχων σκόραρε ο νεοαποκτηθείς ποδοσφαιριστής, Καστανίδης, στο 26’, πυροδοτώντας θύελλα πανηγυρισμών στο γήπεδο της Νέας Περάμου από το κοινό του συλλόγου, το οποίο προσμένει την αποφυγή του υποβιβασμού.

Αναλυτικά, το περιεχόμενο του Δελτίου Τύπου, το οποίο έχουν εκδώσει τα στελέχη του σωματείου σχετικά με το συγκεκριμένο γεγονός.

«Το πρώτο τρίποντο (1-0)κατάφερε και πήρε ο Βρασίδας μας εναντίον της Αναγέννησης Λιμεναρίων!Το σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Καστανίδη στο 25ο λεπτό περίπου! Μπράβο παλικάρια!Τίποτα δεν τελείωσε,τώρα αρχίζουμε!!!».

Η επόμενη επίσημη δραστηριότητα για το ανδρικό τμήμα του Βρασίδα Νέας Περάμου πρόκειται να λάβει χώρα στο γήπεδο της εν λόγω περιοχής, στις 9 Νοεμβρίου, όταν η ομάδα θα κληθεί να φιλοξενήσει τον Απόλλωνα Χρυσοχωρίου. Μέχρι τότε, η ανδρική ομάδα θα έχει πορευτεί με νέο πρόσωπο στο «τιμόνι» της, το όνομα του οποίου θα γνωστοποιηθεί, προσεχώς, από τα στελέχη του σωματείου.