Το «gipedo.eu» αναφέρεται στην σπουδαία εμφάνιση του ιστορικού σωματείου!

Δυναμικός, ψύχραιμος, ποιοτικός μα πάνω απ’ όλα ανταγωνιστικός σ’ όλη τη διάρκεια του σαββατιάτικου αγώνα ήταν ο Βρασίδας Νέας Περάμου, δείχνοντας πως το αγωνιστικό του πρόσωπο δεν είναι αυτό των πρώτων αγωνιστικών! Η ομάδα του πολύπειρου και καταξιωμένου προπονητή, Χρήστου Τερμεντζής, κατάφερε, προ μερικών ωρών, να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τον πανίσχυρο, φέτος, Ορφέα Ελευθερούπολης, εντός έδρας, κερδίζοντας τον πρώτο της πόντο στη διοργάνωση του Πρωταθλήματος της Α’ Ε.Π.Σ. Καβάλας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ το οποίο σημείωσε ο Αγγελίδης στο 25’, αλλά ισοφαρίστηκαν στο 55’ από τον αντίπαλο τους. Παρ’ όλα αυτά, ο Βρασίδας Νέας Περάμου κέρδισε, το Σάββατο, τις εντυπώσεις με την εν γένει αγωνιστική παρουσία του στο ματς, κάτι το οποίο αφήνει στα χείλη των στελεχών του συλλόγου το χαμόγελο της αισιοδοξίας για την σωτηρία του τμήματος τη φετινή χρονιά… Εξού, άλλωστε, τα εύσημα των ανθρώπων του σωματείου προς τους πρωταγωνιστές της σαββατιάτικης μάχης, μέσω της ακόλουθης ανακοίνωσης.

«Τον πρώτο βαθμό κέρδισε η ομάδα μας απέναντι στον πρωτοπόρο Ορφέα Ελευθερούπολης!Προηγηθηκαμε στο 25ο λεπτό με τον Αγγελίδη και στο 55ο λεπτό περίπου ο Ορφέας ισοφαρίζει!!!Μαχητικοί από το πρώτο μέχρι το τελευταιο λεπτο με περισσότερες κλασικες ευκαιρίες από τον αντίπαλο!!!Μπράβο παλικάρια !!!Συνεχίζουμε δυνατά!!!!».