Το «gipedo.eu» αναφέρεται στην εκπληκτική ρότα του Μέγα Αλέξανδρου Ορφανίου!

Η ιστορική επιστροφή του Μ.Α. Ορφανίου στο Πρωτάθλημα της Α’ Ε.Π.Σ. Καβάλας έχει συνοδευτεί με την πραγματοποίηση μιας, αρχικά, θριαμβευτικής πορείας από την ομάδα του Μπάμπη Χρυστομίδη, στην εν λόγω διοργάνωση! Ο σύλλογος, ο οποίος έχει δοξάσει τον Νομό Καβάλας όσο ελάχιστα σωματεία, έχει καταφέρει να αναδειχθεί νικητής στα τέσσερα ματς στα οποία έχει συμμετάσχει μέχρι σήμερα, με συνέπεια να απολαμβάνει την εγκαθίδρυση στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Ορφέα Ελευθερούπολης.

Οι «ασπρόμαυροι» έχουν επικρατήσει των Βρασίδα Νέας Περάμου, εντός έδρας, Άρη Πηγών, εκτός έδρας, Φρίξου Πλατανότοπου, εντός έδρας, αλλά και Ατρόμητου Χαλκερού, εκτός έδρας. Τελευταίο εμπόδιο για την ομάδα από τον Ορφάνι Καβάλας ήταν ο Ατρόμητος Χαλκερού, τον οποίο οι «ασπρόμαυροι» κέρδισαν, προ ημερών, με σκορ 2-1, χάρη στα τέρματα τα οποία σημείωσαν οι Μερτίκας και Λόλη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, κάτι το οποίο φανερώνεται από το περιεχόμενο της ακόλουθης ανακοίνωσης την οποία έχουν εκδώσει τα στελέχη των «ασπρόμαυρων».

«Ύστερα από ένα δύσκολο παιχνίδι όπου παίχτες και φίλαθλοι έδωσαν τα πάντα για τον #ΜΕΓΑ ήρθε τελικά η επικράτηση με 1-2 απέναντι στον Ατρόμητο Χαλκερού.
Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν αυτό που έψαχνε η ομάδα μας αλλά μετά τα 15 λεπτά των αποδυτηρίων όλα άλλαξαν.
Στο δεύτερο μέρος του αγώνα η ομάδα μας έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και τελικά πήρε ότι τις άξιζε, έστω και με πασιφανές πέναλτι ύστερα από σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Παρέλη όπου κανείς δεν αμφισβήτησε ούτε στιγμή.
Κρατάμε την νίκη και το απόλυτο και εστιάζουμε στο επόμενο σαββατοκύριακο και τον αγώνα κυπέλλου.
Σκόρερ: Μερτίκας , Λόλη !».