«Ολύμπια» αρχή από Ολυμπιακό Λεωνιδίου!

Στην 1η θέση της Α’ Ε.Π.Σ. Αρκαδίας η ανδρική ομάδα του σωματείου!

 

Με τον πιο ιδανικό τρόπο έχει εισέλθει στο νέο Πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Α Ε.Π.Σ. Αρκαδίας ο Ολυμπιακός Λεωνιδίου! Η ιστορική ομάδα έχει καταφέρει να σημειώσει τέσσερις νίκες σε ισάριθμες συναντήσεις, με απολογισμό 14 τέρματα υπέρ και μόνο δύο κατά.

Συγκεκριμένα, ο Ολυμπιακός Λεωνιδίου έχει κερδίσει τον Αχιλλέα Μελιγούς με σκορ 3-0, εντός έδρας, τον Ηρακλή Άστρους με σκορ 4-2, εκτός έδρας, τον Απόλλωνα με σκορ 4-0, εντός έδρας, αλλά και τις Βρασιές, στο γήπεδο του Αγίου Ανδρέα με σκορ 3-0, εκτός έδρας.

Την επόμενη αγωνιστική, ο Ολυμπιακός Λεωνιδίου θα κοντραριστεί με τον Αχιλλέα, εκτός έδρας.




1η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΛΕΩΝΙΔΙΟ

Αστρους

Σάββατο

10/10/20

16:00

ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Α., ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Γ.

0-4

ΒΡΑΣΙΕΣ - Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ

Αγίου Ανδρέα

Σάββατο

10/10/20

16:00

ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΛΙΩΡΗΣ Χ., ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ Α.

9-0

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ - ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ

Μελιγούς

Κυριακή

11/10/20

12:00

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ.

2-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ

Λεωνιδίου

Κυριακή

11/10/20

16:00

ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Α., ΛΙΩΡΗΣ Χ.

3-0

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ

Τυρού

Κυριακή

11/10/20

16:00

ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ.

0-1




2η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΒΡΑΣΙΕΣ

Λεωνιδίου

Σάββατο

17/10/20

16:00

ΒΕΡΓΕΤΗΣ Χ., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ.

3-1

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Αστρους

Σάββατο

17/10/20

16:00

ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ.

2-4

ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ

Μελιγούς

Σάββατο

17/10/20

16:00

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Α., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.

0-1

ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ

Αγίου Ανδρέα

Κυριακή

18/10/20

11:00

ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΨΥΛΛΑΣ Π.

2-0

Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ - ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ

Λεωνιδίου

Κυριακή

18/10/20

16:00

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΨΥΛΛΑΣ Π.

2-8




3η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ

Μελιγούς

Σάββατο

24/10/20

15:00

ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΤΟΥΡΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.

0-6

ΒΡΑΣΙΕΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ

Αγίου Ανδρέα

Σάββατο

24/10/20

15:00

ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΛΙΩΡΗΣ Χ.

2-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ

Λεωνιδίου

Κυριακή

25/10/20

11:00

ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.

4-0

Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ - ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ

Λεωνιδίου

Κυριακή

25/10/20

15:00

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ., ΜΑΚΡΗΣ Τ.

0-2

ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ - ΛΕΩΝΙΔΙΟ

Αστρους

Κυριακή

25/10/20

15:00

ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.

2-0




4η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΑΧΙΛΛΕΑΣ - Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ

Μελιγούς

Σάββατο

31/10/20

15:00

ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ Α.

6-0

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ

Αστρους

Σάββατο

31/10/20

15:00

ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.

0-4

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ

Τυρού

Σάββατο

31/10/20

15:00

ΒΕΡΓΕΤΗΣ Χ., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΛΟΥΚΑΣ Ν.

1-1

ΒΡΑΣΙΕΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Αγίου Ανδρέα

Κυριακή

01/11/20

15:00

ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.

0-3

ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ

Λεωνιδίου

Κυριακή

01/11/20

15:00

 

Αναβλήθηκε




5η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ - ΗΡΑΚΛΗΣ

Αγίου Ανδρέα

Σάββατο

07/11/20

15:00

   

Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ

Λεωνιδίου

Σάββατο

07/11/20

15:00

   

ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ - ΒΡΑΣΙΕΣ

Αστρους

Σάββατο

07/11/20

15:00

   

ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΛΕΩΝΙΔΙΟ

Μελιγούς

Κυριακή

08/11/20

15:00

   

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ

Λεωνιδίου

Κυριακή

08/11/20

15:00

   

 

 

 

Βαθμολογία!

 

 

 

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Νίκες

Ισοπαλίες

Ήττες

Υπέρ

Κατά

1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ

12

4

4

0

0

14

2

2.

ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ

9

4

3

0

1

15

4

3.

ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ

9

3

3

0

0

5

0

4.

ΛΕΩΝΙΔΙΟ

6

3

2

0

1

7

3

5.

ΒΡΑΣΙΕΣ

6

4

2

0

2

12

7

6.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ

6

4

2

0

2

12

4

7.

ΑΠΟΛΛΩΝ

4

4

1

1

2

2

6

8.

ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ

4

4

1

1

2

3

10

9.

ΗΡΑΚΛΗΣ

0

4

0

0

4

3

14

10.

Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ

0

4

0

0

4

2

25