Θριαμβευτής στην Ε.Π.Ε.Σ.Θ, Παναθλητικός σ’ όλες τις καρδιές!

Το «gipedo.eu» προβάλει το μεγαλείο του πρώην, πλέον, συλλόγου πετοσφαίρισης!

 

Η πορεία του στον αθλητισμό την σεζόν, 2017-1018, μοιάζει με έργο ιδανικό, το οποίο κεντρίζει το ενδιαφέρον του κόσμου συνεχώς… Τα συναισθήματα χαράς για την θριαμβευτική του διαδρομή, καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν και δυσαρέσκειας για το ότι ο σύλλογος πετοσφαίρισης είναι, πλέον, απών, εναλλάσονται στις καρδιές των ανθρώπων του χώρου με τρόπο μοναδικό…

Ο Παναθλητικός Συκεών, ο οποίος υπηρέτησε, φέτος, το άθλημα του βόλεϊ με τρόπο εντυπωσιακό, δε θα είναι τη νέα αγωνιστική περίοδο παρών, γεγονός το οποίο σε πολλούς φαίνεται παράξενο… Η ομάδα, λοιπόν, η οποία κατέκτησε, πρόσφατα, τον…μαραθώνιο της Β’ Ε.Π.Ε.Σ.Θ, «κλέβοντας» όλων μας τις καρδιές, δεν έχει, πλέον, τις «πόρτες» της ανοιχτές, ωστόσο παραμένει την συνείδηση μας ζωντανή και μαγευτική όπως τις καλές εποχές…

 

 

Ο Στράτος Μπίλης, ως τέως «μαέστρος» του Παναθλητικού Συκεών, ετοιμάζεται για την έναρξη μιας νέας καριέρας, προικισμένος με ιδιαίτερο δυναμισμό, ενώ οι Πρωταθλήτριες του ιστορικού αυτού συλλόγου πρόκειται να συνεργαστούν με ομάδες κοντά στον Θερμαϊκό…

Σε κάθε περίπτωση, πάντως, το τέλος του Παναθλητικού Συκεών το καλοκαίρι του 2018 μοιάζει με «άθλο», με τους συντελεστές της θριαμβευτικής αυτής πορείας να περηφανεύονται, δίκαια, για το δικό τους πάθος…Γι’ αυτό τον λόγο, η ιστοσελίδα μας αφιερώνεται, απόψε, στο κοινό της την καταπληκτική ρότα του γυναικείου τμήματος αξίζει την κατάκτηση αυτού του τιμήματος!

 

Η πορεία μέχρι τον θρίαμβο !

 

Από http://www.epesth.gr/

 

 

Α' ΦΑΣΗ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ

αγωνιστική

1η

Ακαδημία Όλυμπος-Μαχητές Πεύκων

3-0

Παναθλητικός-ΓΑΣ Βασιλικών

3-0

Ζέφυρος-Τιτάνας Ευόσμου

3-0

Αγ. Νικόλαος Μηχ.-Απόλλων Αρναίας

2-3

 

Προοδευτική Τούμπας-Μακεδονικός

0-3

αγωνιστική

Προοδευτική Τούμπας-Ακαδημία Όλυμπος

1-3

Μαχητές Πεύκων-Παναθλητικός

0-3

ΓΑΣ Βασιλικών-Ζέφυρος

0-3

Τιτάνας Ευόσμου-Αγ. Νικόλαος Μηχ.

1-3

 

Μακεδονικός-Απόλλων Αρναίας

3-0

αγωνιστική

Παναθλητικός-Προοδευτική Τούμπας

3-0

Ζέφυρος-Μαχητές Πεύκων

3-1

Αγ. Νικόλαος Μηχ.-ΓΑΣ Βασιλικών

3-1

Απόλλων Αρναίας-Τιτάνας Ευόσμου

3-1

 

Ακαδημία Όλυμπος-Μακεδονικός

3-1

αγωνιστική

Προοδευτική Τούμπας-Ζέφυρος

2-3

Ακαδημία Όλυμπος-Παναθλητικός

1-3

Μαχητές Πεύκων-Αγ. Νικόλαος Μηχ.

2-3

ΓΑΣ Βασιλικών-Απόλλων Αρναίας

0-3

 

Μακεδονικός-Τιτάνας Ευόσμου

3-0

αγωνιστική

Απόλλων Αρναίας-Μαχητές Πεύκων

1-3

Αγ. Νικόλαος Μηχ.-Προοδευτική Τούμπας

3-2

Ζέφυρος-Ακαδημία Όλυμπος

0-3

Τιτάνας Ευόσμου-ΓΑΣ Βασιλικών

3-0

 

Παναθλητικός-Μακεδονικός

3-0

αγωνιστική

Ακαδημία Όλυμπος-Αγ. Νικόλαος Μηχ.

3-0

Μαχητές Πεύκων-Τιτάνας Ευόσμου

3-0

Προοδευτική Τούμπας-Απόλλων Αρναίας

3-1

Παναθλητικός-Ζέφυρος

3-0

 

Μακεδονικός-ΓΑΣ Βασιλικών

3-0

αγωνιστική

Απόλλων Αρναίας-Ακαδημία Όλυμπος

0-3

ΓΑΣ Βασιλικών-Μαχητές Πεύκων

0-3

Τιτάνας Ευόσμου-Προοδευτική Τούμπας

3-1

Αγ. Νικόλαος Μηχ.-Παναθλητικός

3-2

 

Ζέφυρος-Μακεδονικός

1-3

αγωνιστική

Ακαδημία Όλυμπος-Τιτάνας Ευόσμου

3-0

Προοδευτική Τούμπας-ΓΑΣ Βασιλικών

3-0

Παναθλητικός-Απόλλων Αρναίας

3-0

Ζέφυρος-Αγ. Νικόλαος Μηχ.

3-0

 

Μακεδονικός-Μαχητές Πεύκων

3-0

αγωνιστική

Απόλλων Αρναίας-Ζέφυρος

0-3

ΓΑΣ Βασιλικών-Ακαδημία Όλυμπος

0-3

Τιτάνας Ευόσμου-Παναθλητικός

0-3

Αγ. Νικόλαος Μηχ.-Μακεδονικός

0-3

 

Μαχητές Πεύκων-Προοδευτική Τούμπας

3-0 (α.α)

 

Βαθμολογία Β΄ Ομίλου

αα

Ομάδα

Αγ

Ν

Η

Σετ

Β

1.

Παναθλητικός

9

8

1

26-4

25

2.

Ακαδημία Όλυμπος

9

8

1

25-5

24

3.

Μακεδονικός

9

7

2

22-7

21

4.

Ζέφυρος

9

6

3

19-12

17

5.

Αγ. Νικόλαος Μηχ.

9

4

5

17-20

13

6.

Μαχητές Πεύκων

9

4

5

15-16

13

7.

Απόλλων Αρναίας

9

3

6

11-21

8

8.

Τιτάνας Ευόσμου

9

2

7

8-22

6

7.

Προοδευτική Τούμπας

9

2

7

12-22

5

10.

ΓΑΣ Βασιλικών

9

0

9

1-27

0

Β' ΦΑΣΗ - ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ

αγωνιστική

1η

Ιωνικός-Γαλαξίας Άδενδρου

3-1

Μακεδονικός-Εθνικός Πυλαίας

3-1

Ζέφυρος-Ακαδημία Όλυμπος

1-3

Παναθλητικός-ΑΕΝ Πανοράματος

3-2

 

αγωνιστική

2η

Παναθλητικός-Ιωνικός

3-0

Γαλαξίας Άδενδρου-Μακεδονικός

1-3

Εθνικός Πυλαίας-Ζέφυρος

3-0

ΑΕΝ Πανοράματος-Ακαδημία Όλυμπος

2-3

 

αγωνιστική

3η

Μακεδονικός-Παναθλητικός

1-3

Ζέφυρος-Γαλαξίας Άδενδρου

1-3

Ακαδημία Όλυμπος-Εθνικός Πυλαίας

3-0

Ιωνικός-ΑΕΝ Πανοράματος

3-2

 

αγωνιστική

4η

ΑΕΝ Πανοράματος-Εθνικός Πυλαίας

3-2

Γαλαξίας Άδενδρου-Ακαδημία Όλυμπος

0-3

Παναθλητικός-Ζέφυρος

3-1

Ιωνικός-Μακεδονικός

0-3

 

αγωνιστική

5η

Ακαδημία Όλυμπος-Παναθλητικός

3-2

Εθνικός Πυλαίας-Γαλαξίας Άδενδρου

3-1

Ζέφυρος-Ιωνικός

0-3

Μακεδονικός-ΑΕΝ Πανοράματος

3-2

 

αγωνιστική

6η

ΑΕΝ Πανοράματος-Γαλαξίας Άδενδρου

3-1

Παναθλητικός-Εθνικός Πυλαίας

3-1

Ιωνικός-Ακαδημία Όλυμπος

0-3

Μακεδονικός-Ζέφυρος

3-0

 

αγωνιστική

7η

Ακαδημία Όλυμπος-Μακεδονικός

3-1

Γαλαξίας Άδενδρου-Παναθλητικός

0-3

Εθνικός Πυλαίας-Ιωνικός

2-3

Ζέφυρος-ΑΕΝ Πανοράματος

1-3

 

αγωνιστική

8η

Ακαδημία Όλυμπος-Ζέφυρος

3-0

Γαλαξίας Άδενδρου-Ιωνικός

3-2

Εθνικός Πυλαίας-Μακεδονικός

1-3

ΑΕΝ Πανοράματος-Παναθλητικός

0-3

 

αγωνιστική

9η

Ακαδημία Όλυμπος-ΑΕΝ Πανοράματος

3-1

Ιωνικός-Παναθλητικός

0-3

Μακεδονικός-Γαλαξίας Άδενδρου

3-0

Ζέφυρος-Εθνικός Πυλαίας

2-3

 

αγωνιστική

10η

Εθνικός Πυλαίας-Ακαδημία Όλυμπος

0-3

Γαλαξίας Άδενδρου-Ζέφυρος

1-3

ΑΕΝ Πανοράματος-Ιωνικός

3-0

Παναθλητικός-Μακεδονικός

3-0

 

αγωνιστική

11η

Ακαδημία Όλυμπος-Γαλαξίας Άδενδρου

3-0

Εθνικός Πυλαίας-ΑΕΝ Πανοράματος

3-2

Ζέφυρος-Παναθλητικός

0-3

Μακεδονικός-Ιωνικός

3-0

 

αγωνιστική

12η

ΑΕΝ Πανοράματος-Μακεδονικός

3-1

Γαλαξίας Άδενδρου-Εθνικός Πυλαίας

1-3

Παναθλητικός-Ακαδημία Όλυμπος

3-1

Ιωνικός-Ζέφυρος

3-1

 

αγωνιστική

13η

Ακαδημία Όλυμπος-Ιωνικός

3-1

Εθνικός Πυλαίας-Παναθλητικός

1-3

Γαλαξίας Άδενδρου-ΑΕΝ Πανοράματος

1-3

Ζέφυρος-Μακεδονικός

1-3

 

αγωνιστική

14η

ΑΕΝ Πανοράματος-Ζέφυρος

1-3

Παναθλητικός-Γαλαξίας Άδενδρου

3-0

Ιωνικός-Εθνικός Πυλαίας

2-3

Μακεδονικός-Ακαδημία Όλυμπος

0-3

 

Βαθμολογία Ομίλου Ανόδου

αα

Ομάδα

Αγ

Ν

Η

Σετ

Β

1.

Παναθλητικός

14

13

1

41-10

39

2.

Ακαδημία Όλυμπος

14

13

1

40-11

37

3.

Μακεδονικός

14

9

5

30-21

26

4.

ΑΕΝ Πανοράματος

14

6

8

30-30

22

5.

Εθνικός Πυλαίας

14

6

8

25-31

17

6.

Ιωνικός

14

5

9

20-30

15

7.

Ζέφυρος

14

2

12

14-38

7

8.

Γαλαξίας Άδενδρου

14

2

12

13-39

5

 

 Υ.Γ: Περισσότερες φωτογραφίες και βίντεο μπορεί να βρει κάποιος μέσω του ακόλουθου «λινκ».

 

https://www.facebook.com/panathlitikos.volley/