Τροπαιούχος ο «Γηραιός» με... Ηράκλεια ρότα!

Το «gipedo.eu» αναφέρεται στην σπουδαία επιτυχία του Ηρακλή Θεσσαλονίκης!

 

 

 

 

Η «κυανόλευκη αρμάδα» σάρωσε, πρόσφατα, τη Βόρεια Ελλάδα και η αθλητική μαγεία του «Γηραιού»…έλαμψε στον χώρο της πετοσφαίρισης με ιδιαίτερη αίσθηση, συμβολίζοντας τον επάξιο τιμητή της ιστορίας του Ηρακλή! Ένας μεγάλος σύλλογος με ηγετική φυσιογνωμία, με παίκτριες οι οποίες ξεχωρίζουν για το ήθος και την αθλητική τους γοητεία,  μ’ έναν προπονητή (Βασίλης Χριστόπουλος), ο οποίος διακρίνεται για τη δική του «μαεστρία», αλλά και με πολλούς φίλους του αθλήματος,  οι οποίοι στηρίζουν, διαχρονικά, την «κυανόλευκη» ομάδα στα ματς του συγκεκριμένου αγωνίσματος…

 

Γι’ αυτούς, λοιπόν, τους λόγους οι βολεϊμπολίστριες του Ηρακλή Θεσσαλονίκης σημείωσαν, προ ημερών, τη μεγαλύτερη τους νίκης, κερδίζοντας την Ακαδημία Πρωταθλητών Πεύκων, με 3-1 σετ, λαμβάνοντας το Κύπελλο της Ε.Π.Ε.Σ.Θ και παίρνοντας το…αίμα τους πίσω για την ήττα τους στο Πρωτάθλημα, η οποία, σύμφωνα με τις ίδιες δεν προέκυψε με σωστές…αρχές…

 

 

Η ιστοσελίδα μας παρουσιάζει, απόψε, στο κοινό του τη «χρυσή» πορεία του μεγάλου νικητή, η οποία μπορεί να χαρακτηριστεί ως εντυπωσιακή, κρίνοντας κάποιος από τα αποτελέσματα της «αρμάδας» της «κυανόλευκης»!

 

 

 

 

 

 

Από http://www.epesth.gr

 

 

Α ΦΑΣΗ

Ηρακλής Γέφυρας-Γαλαξίας Άδενδρου (Α)

3-0

Αριστοτέλης Επανομής-Ακαδημία Όλυμπος (Β)

3-1

ΒΑΟ-Μυγδονιακός (Γ)

1-3

ΑΠΚ Νεάπολης-ΔΑΣΩ (Δ)

0-3

Κεραυνός Ωραιοκάστρου-Περσέας (Ε)

0-3

ΑΣ Ποσειδών-ΑΕΝ Αγ. Τριάδος (ΣΤ)

3-0

Παναθλητικός-ΑΕΝ Πανοράματος (Ζ)

3-0

Ανατόλια-Ζέφυρος (Η)

3-0

Πειραματικό-ΑΣ Ωραιόκαστρο (Θ)

3-0

Ατρόμητος Τριαδίου-Ηρακλής (Ι)

1-3

Πήγασος Πολίχνης-Αναγέννηση Ρυσίου (ΙΑ)

2-3

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ (ΙΒ)

1-3

Β ΦΑΣΗ

Ηρακλής Γέφυρας- Αριστοτέλης Επανομής

3-0

ΔΑΣΩ-Μυγδονιακός

0-3

Καμπανιακός-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων

0-3

Περσέας-ΑΣ Ποσειδών

3-0

Ανατόλια-Παναθλητικός

2-3

Ηρακλής-Πειραματικό

3-0

Μακεδονικός-ΑΕ Δέλτα

3-0

Αναγέννηση Ρυσίου-ΜΕΝΤ

1-3

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Μακεδονικός-Περσέας (α)

3-1

Ηρακλής-Παναθλητικός (β)

3-0

ΜΕΝΤ-Ηρακλής Γέφυρας (γ)

2-3

Μυγδονιακός-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (δ)

0-3

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Μακεδονικός-Ηρακλής

0-3

Ηρακλής Γέφυρας-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων

1-3

 

ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΠΕΣΘ

Ηρακλής-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων

3-1

 

Ηρακλής (Χριστόπουλος): Κίτσου, Δάρδα, Γαβριηλίδου, Γιαννωτα, Γκιναλη, Σιδηρά, λ Κανονίδου, λ Καλαιτζίδου, Ντουντούδη, Αντωνίου, Τουκμενίδου. 
Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (Ιωαννίδης-Φούσκας): Λεωνιδάκη, Πλουμη, Βελίκοβα, Ματσαρόκη, Χοτοκουρίδου, Τυφλιώρη, λ Καραπαλίση, λ Μαραγκούλια, Παππα, Ιωαννίδου, Πολυχρονίδου, Μοτσιανου. 
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Τσιούλα, Καρακούλια.

 

 

Περισσότερες φωτογραφίες και βίντεο μπορεί να δει κάποιος μέσω του ακόλουθου «λινκ».

 

https://www.facebook.com/vasilis.christopoulos