«Πρίγκηπας» στον Θερμαϊκό ο Α.Σ.Ω!

Το «gipedo.eu» αναφέρεται στην ομαδάρα του Κώστα Αγγουρά!  

 

Μ’ έναν θρίαμβο επικό, έναν κόσμο μαγικό, έναν ιδανικό «οδηγό» και ένα σύνολο εντυπωσιακό, ο Α.Σ.Ωραιοκάστρου σημείωσε ένα ξεχωριστό ρεκόρ τη φετινή σεζόν…

Η ομάδα του κόουτς, Κώστα Αγγουρά, άναψε από την αρχή της χρονιάς τη δική του «φωτιά» και μερικούς μήνες μετά πανηγύρισε την άνοδο στη Β’ Εθνική για πρώτη του φορά…

 

 

Με τον εκπληκτικό απολογισμό, 27 νίκες και μια μόνο ήττα, ο Α.Σ. Ωραιοκάστρου έφτασε στην πρωτιά έπειτα από το πρώτο μέρος της χρονιάς και εν συνεχεία υλοποίησε τον σκοπό του με κατορθώματα απλά και ποσοστά εντυπωσιακά…

 

 

Η φετινή σεζόν, λοιπόν, αποτελεί παρελθόν για τον Α.Σ.Ωραιοκάστρου, ωστόσο οι «πύλες» της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανοίγουν, πλέον, γι’ αυτόν όπως ενός κάστρου και το όνειρο για μια καλύτερη πορεία μοιάζει με εφικτό στόχο ή με δρόμο δίχως τρικυμία…

 

 

Γι’ αυτούς τους λόγους, το «gipedo.eu» αισθάνεται την ανάγκη να επαινέσει τα στελέχη του συλλόγου, για το προσωπικό τους δημιούργημα, η ρότα του οποίου φανερώνεται, ακολούθως, με ξεχωριστή…νότα… 

 

 

 

 

 

 Από www.epesth.gr

 

 

Kανονική Περίοδος

αγωνιστική

10η

1-3

Έσπερος Θέρμης-Απόλλων Καλαμαριάς

3-1

3-0

ΑΣ Ωραιοκάστρου-ΑΟ Καβακλιωτών

3-0

3-0

ΑΣ Ποσειδών Μηχ.-ΠΟ Μουδανιών

1-3

0-3

Κεραυνός Αγ. Παύλου-Περσέας

3-1

0-3

Ελπίδα Τούμπας-Πήγασος Πολίχνης

1-3

3-0

ΜΕΝΤ-ΑΕΝ Αγ. Τριάδος

3-0

αγωνιστική

11η

3-0

ΜΕΝΤ-Έσπερος Θέρμης

3-0

1-3

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Ωραιοκάστρου

0-3

0-3

ΑΟ Καβακλιωτών-ΑΣ Ποσειδών Μηχ.

0-3

3-0

ΠΟ Μουδανιών-Κεραυνός Αγ. Παύλου

3-0

3-0

Περσέας-Ελπίδα Τούμπας

3-0

0-3

ΑΕΝ Αγ. Τριάδος-Πήγασος Πολίχνης

0-3

αγωνιστική

12η

3-1

ΑΣ Ωραιοκάστρου-ΜΕΝΤ

2-3

3-1

ΑΣ Ποσειδών Μηχ.-Απόλλων Καλαμαριάς

3-1

3-1

Κεραυνός Αγ. Παύλου-ΑΟ Καβακλιωτών

3-0

1-3

Ελπίδα Τούμπας-ΠΟ Μουδανιών

0-3

3-0

Πήγασος Πολίχνης-Περσέας

0-3

1-3

Έσπερος Θέρμης-ΑΕΝ Αγ. Τριάδος

1-3

αγωνιστική

13η

3-1

ΜΕΝΤ-ΑΣ Ποσειδών Μηχ.

3-1

1-3

Έσπερος Θέρμης-ΑΣ Ωραιοκάστρου

0-3

3-0

Απόλλων Καλαμαριάς-Κεραυνός Αγ. Παύλου

3-0

0-3

ΑΟ Καβακλιωτών-Ελπίδα Τούμπας

0-3

1-3

ΠΟ Μουδανιών-Πήγασος Πολίχνης

0-3

2-3

ΑΕΝ Αγ. Τριάδος-Περσέας

1-3

αγωνιστική

14η

0-3

Κεραυνός Αγ. Παύλου-ΜΕΝΤ

0-3

3-0

ΑΣ Ποσειδών Μηχ.-Έσπερος Θέρμης

3-0

0-3

Ελπίδα Τούμπας-Απόλλων Καλαμαριάς

0-3

3-0

 Πήγασος Πολίχνης-ΑΟ Καβακλιωτών

3-0

3-0

Περσέας-ΠΟ Μουδανιών

1-3

3-0

ΑΣ Ωραιοκάστρου-ΑΕΝ Αγ. Τριάδος

3-0

αγωνιστική

15η

0-3

ΑΟ Καβακλιωτών-Περσέας

0-3

3-1

ΑΣ Ωραιοκάστρου-ΑΣ Ποσειδών Μηχ.

3-0

1-3

Απόλλων Καλαμαριάς-Πήγασος Πολίχνης

0-3

1-3

ΑΕΝ Αγ. Τριάδος-ΠΟ Μουδανιών

3-1

3-0

Έσπερος Θέρμης-Κεραυνός Αγ. Παύλου

3-2

3-1

ΜΕΝΤ-Ελπίδα Τούμπας

3-1

αγωνιστική

16η

1-3

Πήγασος Πολίχνης-ΜΕΝΤ

3-2

0-3

Ελπίδα Τούμπας-Έσπερος Θέρμης

2-3

3-0

ΑΣ Ποσειδών Μηχ.-ΑΕΝ Αγ. Τριάδος

2-3

3-0

ΠΟ Μουδανιών-ΑΟ Καβακλιωτών

3-0

0-3

Κεραυνός Αγ. Παύλου-ΑΣ Ωραιοκάστρου

0-3

3-0

Περσέας-Απόλλων Καλαμαριάς

1-3

αγωνιστική

17η

3-0

ΑΣ Ωραιοκάστρου-Ελπίδα Τούμπας

3-0

1-3

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΟ Μουδανιών

2-3

3-0

ΑΕΝ Αγ. Τριάδος-ΑΟ Καβακλιωτών

3-0

0-3

Έσπερος Θέρμης-Πήγασος Πολίχνης

0-3

0-3

ΑΣ Ποσειδών Μηχ.-Κεραυνός Αγ. Παύλου

3-0

3-1

ΜΕΝΤ-Περσέας

3-0

αγωνιστική

18η

0-3

ΑΟ Καβακλιωτών-Απόλλων Καλαμαριάς

1-3

2-3

Περσέας-Έσπερος Θέρμης

3-1

2-3

Πήγασος Πολίχνης-ΑΣ Ωραιοκάστρου

0-3

0-3

Ελπίδα Τούμπας-ΑΣ Ποσειδών Μηχ.

1-3

3-2

ΠΟ Μουδανιών-ΜΕΝΤ

0-3

3-0

Κεραυνός Αγ. Παύλου-ΑΕΝ Αγ. Τριάδος

1-3

10η

αγωνιστική

17η

3-0

ΑΣ Ωραιοκάστρου-Περσέας

3-2

0-3

ΑΕΝ Αγ. Τριάδος-Απόλλων Καλαμαριάς

2-3

1-3

Έσπερος Θέρμης-ΠΟ Μουδανιών

0-3

2-3

ΑΣ Ποσειδών Μηχ.-Πήγασος Πολίχνης

0-3

3-0

ΜΕΝΤ-ΑΟ Καβακλιωτών

3-0

1-3

Κεραυνός Αγ. Παύλου-Ελπίδα Τούμπας

3-1

11η

αγωνιστική

18η

2-3

ΑΟ Καβακλιωτών-Έσπερος Θέρμης

0-3

0-3

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ

0-3

3-0

Περσέας-ΑΣ Ποσειδών Μηχ.

3-1

3-0

Πήγασος Πολίχνης-Κεραυνός Αγ. Παύλου

3-2

2-3

Ελπίδα Τούμπας-ΑΕΝ Αγ. Τριάδος

1-3

0-3

ΠΟ Μουδανιών-ΑΣ Ωραιοκάστρου

2-3

 

Βαθμολογία Κανονικής Περιόδου

 1η Τοπική κατηγορία Γυναικών Ε.ΠΕ.Σ.Θ.

αα

Ομάδα

Αγ

Ν

Η

Σετ

Β

1.

ΑΣ Ωραιοκάστρου

22

21

1

65-13

61

2.

ΜΕΝΤ

22

19

3

62-17

58

3.

Πήγασος Πολίχνης

22

18

4

57-18

52

4.

ΠΟ Μουδανιών

22

14

8

49-34

41

5.

Περσέας

22

13

9

47-32

40

6.

ΑΣ Ποσειδών Μηχ.

22

11

11

42-36

35

7.

Απόλλων Καλαμαριάς

22

9

12

38-41

30

8.

ΑΕΝ Αγ. Τριάδος

22

9

13

33-47

27

9.

Έσπερος Θέρμης

22

8

14

30-51

20

10.

Κεραυνός Αγ. Παύλου

22

6

16

24-51

20

11.

Ελπίδα Τούμπας

22

3

19

20-58

11

12.

ΑΟ Καβακλιωτών

22

0

22

4-66

1

 

Play Off

Ημιτελικός 1 - 4

μεταφορά

Play Off

ΑΣ Ωραιοκάστρου-ΠΟ Μουδανιών 

3-0, 3-2

3-1

Ημιτελικός 2 - 3

μεταφορά

Play Off

ΜΕΝΤ-Πήγασος Πολίχνης

3-1, 2-3

3-1, 3-0

Τελικός

 

ΑΣ Ωραιοκάστρου-ΜΕΝΤ                                                                    3-1, 2-3

3-1, 3-0

ΑΣ Ωραιοκάστρου-ΜΕΝΤ  3-0 (18-25, 24-26, 19-25)

ΜΕΝΤ (Μπελουμπέκοβ): Κωφίδου, Κωνσταντίνου, Φανερωμένου, Φασουλή, Κιουτσιούκη, Κουσιδώνη, λ Μπέμπη-Μπακάλη, λ Παρλογλου, Κώστα, Αντωνιάδου, Μαρτίνη.

ΑΣ Ωραιοκάστρου (Αγγουράς-Βαγγέλης): Πατσανη, Παπαζαχαρίου, Καλτουρμίδου, Μητροπούλου, Παρασκευοπούλου, Χριστοφορούδη, λ Ιωαννίδου, λ Ζαφειρίδου, Πατέλη, Βεργή. 
Διαιτητές: Δημητρίου, Ισκάς, Παπαϊωάννου.

 

 

 

Τελική Κατάταξη

 1η Τοπική κατηγορία Γυναικών Ε.ΠΕ.Σ.Θ. 2016-2017

1.

ΑΣ Ωραιοκάστρου

2.

ΜΕΝΤ

3.

Πήγασος Πολίχνης

4.

ΠΟ Μουδανιών

5.

Περσέας

6.

ΑΣ Ποσειδών Μηχ.

7.

Απόλλων Καλαμαριάς

8.

ΑΕΝ Αγ. Τριάδος

9.

Έσπερος Θέρμης

10.

Κεραυνός Αγ. Παύλου

11.

Ελπίδα Τούμπας

12.

 ΑΟ Καβακλιωτών